Kwalifikacja wstępna uzupełniająca

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca – dla kogo?

Szkolenie proponowane jest osobom, które posiadają już uprawnienia do przewozu osób lub rzeczy, ale chciałyby uzyskać kolejne. Jeśli masz już za sobą kwalifikację wstępną, dzięki której uzyskałeś uprawnienia na przewóz rzeczy, a chcesz znaleźć zatrudnienie w zakresie przewozu osób, wybierz kwalifikację wstępną uzupełniającą.

Jeśli posiadasz uprawnienia do przewozu osób, a chcesz poszerzyć swoje umiejętności o przewóz rzeczy, także w Twoim przypadku kwalifikacja wstępna uzupełniająca będzie dobrym rozwiązaniem.
Kurs przeznaczony jest dla osób, które posiadają prawo jazdy:

  • kategorii C / C+E wydane po 10 września 2009 roku,
  • kategorii D / D+E wydane po 10 września 2008 roku.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca – czas trwania

Jeśli posiadasz już uprawnienia do przewozu rzeczy lub osób, a chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje, nie ma konieczności zapisywania się na pełnowymiarowe szkolenie. Z tego też powodu kwalifikacja wstępna uzupełniająca obejmuje zaledwie 70 godzin zajęć dydaktycznych. Część teoretyczna to 65 godzin, natomiast część praktyczna obejmuje 5 godzin w ruchu drogowym.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca – egzamin

Zakończenie kursu na kwalifikację wstępną przyspieszoną to warunek pozwalający na przystąpienie do egzaminu państwowego. Obejmuje on zakres tematyczny związany wyłącznie z częścią specjalistyczną szkolenia. Otrzymanie wyniku pozytywnego gwarantuje uzyskanie świadectwa kwalifikacji.

Warto jednak pamiętać, że przed otrzymaniem Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej należy wykonać badania lekarskie oraz badania psychologiczne. Dopiero potem można udać się do wydziału komunikacji, by uzyskać wpis w prawo jazdy.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca – cena kursu

Kurs na kwalifikację wstępną uzupełniającą kosztuje 3500 złotych.